Powered By Blogger

piątek, 15 listopada 2013

Hiperrealizm, czyli rysunkowy talent pierwszej wody

            Rysunki, przypominające swoją dokładnością i szczegółami fotografie, zawsze budzą podziw i uznanie. Są artyści, którzy w tej dziedzinie sztuki osiągnęli poziom absolutnego mistrzostwa. Ot, choćby Marcello Baren, o którym już kiedyś była mowa:
 

            Dzisiaj następna porcja takich dokonań. 


  Paul Cadden urodził się w Glasgow, w 1964 r., a rysować zaczął w wieku sześciu lat. Najbardziej kręci go Oprócz hiperrealizm, ale pracował również jako ilustrator 3D. Rocznie wykonuje około siedmiu rysunków, jeden średnio przez od trzech do sześciu tygodni. Ich rozmiar jest bardzo duży, od A1 do A0.
Najczęściej używa tylko ołówka, ale czasem wykorzystuje pastele, akryl, kredę i akwarele. Zazwyczaj portretuje ludzi, ale rysuje także sceny uliczne, samochody i konie. 


Dirk Dzimirsky, urodził się w 1969 r. w Rhedzie (Niemcy). Jest samoukiem, a jego prace prezentowane są na wystawach całego świata. Regularnie pojawiają się w międzynarodowych publikacjach. 


Yuri Yudaev urodził się w 1956 r. w Kaliningradzie (dawniej Królewiec).
Jest absolwentem moskiewskiego Instytutu Sztuki. Utrzymuje się z malowania portretów i scen rodzajowych.


Witalij Agapow jest Rosjaninem. To w zasadzie wszystko, co można znaleźć w necie na jego temat.
Komentarz, w każdym przypadku, jest chyba zbyteczny. To się nazywa, po prostu, Talent. Właśnie przez wielkie T.

 
 

1 komentarz:

  1. Nie przesadzaj, z tym - talentem, przez wielkie T! - dla mnie to jest troszkę talentu, a reszta to efekciarstwo. Spójrz chociażby - " trzeźwym okiem ", na Beckhama, który ma twarz, jak z filmów rysunkowych. A na ostatnim zdjęciu, popatrz na ręce tej piękności, które wyglądają, jakby były z plastiku. Coś talentu tam jest, ale bez przesady!

    OdpowiedzUsuń